پارس اسپادانا

نماینده انحصاری دوربین مداربسته ZEDIX ، دستگاه DVR ، لوازم جانبی دوربین مداربسته

دسته بندی مقالات
مشاوره
انتخاب بهترین دوربین مدار بسته
دانلود کاتالوگ

لنز دوربین مدار بسته

لنز دوربین مدار بسته
لنز دوربین مدار بسته چیست؟
همانطور که می­دانید برای تشکیل تصویر باید بازتاب نور از جسم روی پرده ای تشکیل شود. مثلا برای اینکه ما جسمی را ببینیم، عدسی چشم ما  باید  نور انعکاسی از جسم را روی شبکیه متمرکز کند.  در دوربین های مدار بسته انجام این کار به عهده­ ی لنز است. لنز سیگنال­های نوری را جمع آوری می­کند و روی سنسور متمرکز می­کند تا تصویر تشکیل شود. لنزها بر اساس میلی­متر نشان داده می­شوند مثل لنز ۲.۸ میلی­متر، لنز ۳.۶ میلی­متر و غیره. در هر لنز یک یا چند عدسی وجود دارد که با کمک آنها پرتوهای نوری متمرکز می­شوند.

+ انواع لنز
  لنز ثابت :لنزی که فاصله کانونی ثابت و در نتیجه عمق میدان و زاویه دید ثابتی دارد.   ۲.۸ میلی­متری، زاویه دید حدود ۸۶ در صورتی می­توانیم    از این لنز استفاده کنیم که زاویه دید و عمق میدان مشخص شده باشد .
  لنز متغیر : لنزی است که فاصله کانونی آن متغییر و قابل تنظیم است. در نتیجه زاویه دید و عمق میدان به دلخواه شما بستگی دارد.  ۸~۱۲ میلی­    متری میدان دید بین ۲.۸ تا ۱۲ قابل تغییر و  در صورتی می­توانیم از این لنز استفاده کنیم که زاویه دید و عمق میدان مشخص نشده باشد.

 لنز موتورایز:عملکرد این لنز همانند لنز متغیر است و فاصله کانونی آن از طریق یک موتور تنظیم می­شود. علاوه بر این، زوم و فوکس این لنز از  راه دور و از طریق نرم افزار، NVR یا DVR قابل کنترل است. از این نوع لنز زمانی استفاده می شود که نیاز مداوم به زوم دوربین و تغییر میدان  دید دوربین وجود داشته باشد.


شرکت پارس اسپادانا نمایندگی انحصاری برند دوربین مدار بسته ZEDIX در ایران
http://parsspadana.com

مقالات مرتبط

ارتباط سریع

تلفن : 02166753424
فکس : 02166731033
موبایل : 09126402004
آدرس : فروشگاه مرکزی : تهران، خیابان جمهوری، تقاطع حافظ، مجتمع تجاری نادری، طبقه همکف، شماره 19
دفتر فروش : تهران، خیابان جمهوری، تقاطع حافظ، مجتمع تجاری نادری، طبقه سوم ، واحد 4