پارس اسپادانا

نماینده انحصاری دوربین مداربسته ZEDIX ، دستگاه DVR ، لوازم جانبی دوربین مداربسته

دسته بندی مقالات
مشاوره
انتخاب بهترین دوربین مدار بسته
دانلود کاتالوگ

آشنایی با مشخصات فنی دوربین مدار بسته دیجیتال

آشنایی با مشخصات فنی دوربین مدار بسته دیجیتال

آشنایی با مشخصات فنی دوربین مدار بسته دیجیتال
 

گشادی لنز

 

یکی از اولین ویژگی ها و مشخصات فنی یک دوربین دیجیتال محدوده اپرچر یا بیشترین اپرچر است. اپرچر، در واقع همان گشادی یا گشادی لنز است همانطور که می دانید وظیفه اصلی لنز یک دوربین مداربسته جمع آوری نور است و گشادی لنز عبارت است از شعاعی ازلنز که باز می شود و معمولا این گشادی به وسیله یک عنبیه کنترل می شود. هرچه شعاع باز شدن لنز یا گشادی لنز بیشتر باشد نور بیشتری به فیلم یا سنسور (اگر دوربین مدار بسته دیجیتال باشد) می رسد.

اپرچر با F و یک عدد همراه آن مشخص می شود مثلا F2.8 یا F/2.8. هرچه این عدد کوچکتر باشد شعاع باز شدن لنز یا گشادی آن بیشتر است. امروزه در دفترچه راهنمای بعضی از دوربین ها به جای مثلا F2.8 آن را به صورت ۲،۸ اپرچر بیان می کنند. در عمل بسیاری از دوربین های معمولی دارای گشادی لنز ثابت هستند ولی در دوربین های مدار بسته حرفه ای تر گشادی لنز دارای یک محدوده است


بزرگترین اپرچر به شما اجازه می دهد نور بیشتری از لنز عبور کرده و به سنسورها برسد و بنابرای کمک می کند تا شاتر سریعتر عمل کند و سرعت بالای شاتر با عمق کم تصویر را می دهد، تا تصاویری با یک موضوع واضح و پشت زمینه تار بگیرید. کمترین اپرچر به شما این امکان را می دهد تا در یک روز آفتابی از شاتر با سرعت پایین استفاده کنید و بدین وسیله حرکت ها را به نمایش بگذارید. مانند حرکت آب در یک رودخانه یا حرکت چرخ های اتومبیل در حال حرکت. یک مزیت دیگر اپرچر کوچک افزایش عمق تصویر است و می توانید با آن عکس های زیبایی از مناظر بگیرید، به گونه ای که قسمت دور تصویر واضح و شفاف همانند قسمت های نزدیک آن به نظر می رسند.

 


         پارس اسپادانا نماینده انحصاری دوربین مداربسته ZEDIX در ایران
 

www.parsspadana.com        

 

مقالات مرتبط

ارتباط سریع

تلفن : 02166753424
فکس : 02166731033
موبایل : 09126402004
آدرس : فروشگاه مرکزی : تهران، خیابان جمهوری، تقاطع حافظ، مجتمع تجاری نادری، طبقه همکف، شماره 19
دفتر فروش : تهران، خیابان جمهوری، تقاطع حافظ، مجتمع تجاری نادری، طبقه سوم ، واحد 4