پارس اسپادانا

نماینده انحصاری دوربین مداربسته ZEDIX ، دستگاه DVR ، لوازم جانبی دوربین مداربسته

دسته بندی مقالات
مشاوره
انتخاب بهترین دوربین مدار بسته
دانلود کاتالوگ

اصطلاحات انتقال تصویر دوربین مداربسته

اصطلاحات انتقال تصویر دوربین مداربسته

اصطلاحات انتقال تصویر دوربین مداربسته (قسمت اول)


در هنگام نصب نرم افزار انتقال تصاویر دوربین مداربسته بر روی گوشی و یا pc  با اصطلاحاتی مواجه میشویم که در ذیل به ذکر توضیحاتی در مورد آنها می پردازیم :

آی پی استاتیک 
از اسمش پیداست. IP شما ثابت است و هیچ وقت تغییر نمی کند. معمولا هنگام خرید سرویس های گرانقیمت اینترنت به همراه Bandwidth داده می شود. Static IP را شخصا هم می توانید بخرید.
اگر آی پی به صورت استاتیک باشد هر وقت که کامپیوتر شما به شبکه وصل گردد همیشه دارای یک آی پی مشخص و ثابتی خواهد بود. گفتم که برای خرید سرویس های اینترنتی گرانقیمت آی پی ثابت می توان همراه سرویس خرید.
 
Dynamic IP آی پی دینامیک یا پویا 
آی پی متغیر است. با هر بار اتصال به شبکه آی پی شما تغییر می کند. مثلا اگر با Dial up به شبکه اینترنت وصل شوید می بینید که در هر بار اتصال به اینترنت IP تغییر می کند. دلیلش هم ساده است. ISP که از آن سرویس اینترنت دارید یک تعداد محدودی IP دارد و لازم نیست برای هر User یک IP ثابت داشته باشد چون آن User همیشه به اینترنت متصل نیست و بنابراین وقتی اتصال خود را از اینترنت قطع می کند می تواند آن آی پی را به فرد دیگری بدهد. برای همین IP های خریداری شده را داخل یک IP Pool قرار می دهند تا در هر بار اتصال User ها ، بشود از آنها استفاده کرد.

ip valid و آی پی invalid 
شاید بهتر بود از ابتدا به جای اصطلاحات valid و invalid از public و private استفاده کنیم. یعنی فرقی بین Valid و Public وجود ندارد. مثل IP های اینترنتی که Valid و Unique یکتا هستند و بایستی بابت آنها پول پرداخت کنید. حالا یا پول را نقدا پرداخته اید و یا بابت دریافت پهنای باند Bandwidth از شما گرفته اند. برای اتصال به اینترنت حتما باید Valid IP داشته باشید Ipهای معتبر (ولید) یا public در شبکه اینترنت route می شوند، یعنی از همه جا قابل دسترسی هستند
IP های Private یا خصوصی یا Invalid که در RFC1918 تعریف شده اند IP هایی هستند که در اینترنت کار نمی کنند و روی هاست ( host ) هم نمی توان آنها را set کرد. اینها معمولا برای استفاده در شبکه های داخلی تعریف شده اند.


 


پارس اسپادانا نماینده انحصاری دوربین مداربسته ZEDIX در ایران 

www.parsspadana.com


 

مقالات مرتبط

ارتباط سریع

تلفن : 02166753424
فکس : 02166731033
موبایل : 09126402004
آدرس : فروشگاه مرکزی : تهران، خیابان جمهوری، تقاطع حافظ، مجتمع تجاری نادری، طبقه همکف، شماره 19
دفتر فروش : تهران، خیابان جمهوری، تقاطع حافظ، مجتمع تجاری نادری، طبقه سوم ، واحد 4